Ogólnopolska Akcji Edukacyjna
„Dzieci uczą rodziców”.

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców” adresowana jest do dzieci
uczęszczających do przedszkoli oraz szkół podstawowych (Klasy I- III). Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym świecie, a także zachęcenie do rozmów z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęć. W ramach inicjatywy zajęcia przeprowadzane są raz w miesiącu, a każda lekcja składa się z dwóch części- w pierwszej nauczyciele wprowadzają dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi wykonują powierzone im zadania.
Wspierając proces edukacyjny najmłodszych oraz wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom tematyka zajęć jest bardzo szeroka . Poczynając od bezpieczeństwa poprzez ekologię, kulturę oraz historię najmłodsze dzieci poszerzają wiedzę oraz doskonalą nabyte umiejętności