Zajęcia gimnastyki Korekcyjnej w Przedszkolu Publicznym nr 34 w Tarnowie trwają do 30 min (zależnie od wieku), każde z nich składają się z kilku części:
1. Zabawne przywitanie, jako element integrujący i zachęcający do wspólnej zabawy.
2. Szybka rozgrzewka angażująca wszystkie dzieci, pozwalająca na wzrost intensywności zajęć.
3. Zabawy zawierające pozycje skorygowane, ćwiczenia aktywizujące mięśnie stóp, grzbietu, brzucha i głębokie mięśnie kręgosłupa.
4. Zabawy w pozycjach niskich oraz leżących, stanowiące element relaksujący i wyciszający.
5. Wspólne pożegnanie kończące zajęcia.
Mała i średnia intensywność ćwiczeń, pozwala płynnie i ze wzmożonym zainteresowaniem przeprowadzi dzieci przez następne elementy zajęć oraz na wyrobienie lub utrwalenie nawyku prawidłowej postawy ciała.
W zajęciach czynnie uczestniczy nauczyciel objaśniając i pokazując nowe oraz sprawiające trudności elementy.