W roku szkolnym 2022/2023 prowadzone są zajęcia z języka angielskiego we wszystkich oddziałach przedszkolnych w dniach od poniedziałku do piątku.

Oddziały przedszkolne realizują „Program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” autorstwa M. Appel, J. Zarańskiej oraz E. Piotrowskiej wyd. Macmillan oraz program ‘Dwujęzyczne dzieci /Bilingual future’, który skierowany jest dla najmłodszych dzieci.
Głównym celem zajęć było motywowanie oraz zachęcanie do systematycznej nauki języka.
Umiejętności językowe budowane są stopniowo i systematycznie, w sposób dostosowany do wieku i możliwości uczniów. Cały czas ćwiczone są umiejętności służące komunikacji tj. słuchanie i mówienie. Dzieci rozwijały kompetencje językowe, a także pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Dzieci uczyły się języka angielskiego poprzez kart obrazkowe, zabawę, gry, piosenki, rymowanki, filmiki (krótkie bajki tematyczne) i karty pracy skupiające się na poszczególnych tematach. Tematyka zajęć dotyczyła m.in: kolorów, liczb, rodziny, pogody, pór roku, jedzenia oraz świąt Bożego Narodzenia.

Grupa I Słoneczka i gr. II Kwiatuszki realizują program dwujęzyczności Bilingual future”