Opis programów Logopedy

1.Program logopedyczny „Z logopedią jest mi wesoło” dla dzieci w wieku przedszkolnym z zaburzeniami mowy
i wymowy.
Autor: mgr Teresa Fiksak –logopeda
Cel- profilaktyka w zakresie zapobiegania wadom wymowy, terapia zaburzeń mowy i wymowy, stymulacja rozwoju komunikacji werbalnej, wspieranie w rozwoju mowy i myślenia, rozwijanie aktywności poznawczej dziecka, korelacja celów, metod i treści, – program do wykorzystania w pracy dydaktycznej i terapeutycznej, modyfikowany co roku, dostosowany do potrzeb dzieci w wieku 3-6 lat. Realizowany w ramach terapii logopedycznej grupowej, indywidualnej i w parach.
Osoby odpowiedzialne za realizację programu: logopeda mgr Teresa Fiksak
Czas trwania programu: rok szkolny 2021/2022

2.Program „Nauka komunikacji i działań profilaktycznych dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy / niedokształceniem mowy o typie Afazja –Alalia dziecięca”.
Autor: mgr Teresa Fiksak -logopeda
Cel –program przeznaczony dla młodszych dzieci z zaburzeniami mowy i komunikacji werbalnej, integrujący treści, metody pracy z elementami integracji sensorycznej, korzystający z profesjonalnych pomocy terapeutycznych, na bazie specjalistycznych szkoleń, dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci, realizowany w ramach zajęć logopedycznych jako terapia indywidualna. Co rok modyfikowany.
Osoby odpowiedzialne: logopeda mgr Teresa Fiksak
Czas trwania: rok szkolny 2021/2022

3. Projekt „Zdrowie pod drzewem”
Autorzy: mgr Teresa Fiksak -logopeda, mgr Joanna Zaklikiewicz –nauczyciel, mgr Paulina Baj –nauczyciel języka angielskiego
Koordynator projektu: mgr Urszula Ciężadło –Dyrektor Przedszkola
Osoby zaangażowane –wszyscy nauczyciele grup 1-10
Cel: odkrywanie świata przyrody w naszym ogrodzie przedszkolnym, pogłębianie świadomości dzieci o wartościach takich jak: zdrowie, ekologia, przyroda, aktywność, oraz organizacja zajęć w ogrodzie przedszkolnym, także w ogródku sensorycznym, z edukacji zdrowotnej, ruchowej, przyrodniczej, z zakresu mowy i myślenia, społecznej i moralnej, matematycznej, estetycznej i kulturowej.
Czas trwania: październik 2020 do październik 2021.

4.Program „Wsparcie i terapia dla dzieci z opiniami i ich rodziców”
Autor: mgr Teresa Fiksak –logopeda
Cel: tworzenie planu wsparcia dla dzieci ich rodziców, kształtowanie postaw otwartości na potrzeby dzieci, oraz właściwych interakcji międzyosobowych w warunkach przedszkola, organizacja zajęć terapeutycznych dla dzieci z udziałem logopedy, psychologa i specjalisty od gimnastyki korekcyjnej oraz spotkań specjalistycznych dla rodziców w ramach Uniwersytetu dla Rodziców. Program dostosowany do potrzeb placówki, wskazówek specjalistów, z możliwością modyfikacji.
Osoby odpowiedzialne: mgr Teresa Fiksak –logopeda, mgr Marta Kubis psycholog, mgr Katarzyna Bialik –nauczyciel gimnastyki korekcyjnej.
Czas trwania: rok szkolny 2021/2022.