logo klub kubusia puchatka

W naszym przedszkolu działa Klub Przyjaciół Kubusia Puchatka, utworzony z myślą o wszystkich wychowankach przedszkola. Zapraszając dzieci do udziału w organizowanych teatrzykach i zabawach integracyjnych umożliwiamy  podejmowanie nowych form aktywności werbalnej, mający korzystny wpływ na zaspokajanie potrzeby samorealizacji i rozwijanie ekspresji twórczej. Wychowanie przez sztukę pomaga zapobiegać negatywnym emocjom, a stymuluje te, które wywierają korzystny wpływ na stan psychiczny dziecka. Zabawy teatralne z Kubusiem Puchatkiem pozwalają na eksperymentowanie  i manipulowanie bez przymusu, dając dziecku szansę na odkrywanie jego możliwości, wyzwalając w nim siłę, energię oraz wiarę w siebie.  Zajęcia w Klubie Puchatka pozwalają na rozwijanie zainteresowań artystycznych i uzdolnień dzieci, ale również spełnia rolę terapeutyczną, ucząc dzieci przeżywania, wyrażania i panowania nad emocjami. Samo uczestniczenie w działaniach teatralnych uczy dyscypliny emocjonalnej, panowania nad lękiem, tremą, nieśmiałością, śmiechem, a temat spotkania wiąże członków grupy i uczy współdziałania i komunikacji.

Wyzwalanie radości indywidualnej i grupowej z sympatycznym Kubusiem Puchatkiem zaspakaja potrzebę akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Poprzez działania w klubie Puchatka mamy na celu pobudzać wszechstronny rozwój dziecka, uwrażliwić go na piękno i wpoić wartości artystyczne a jednocześnie umożliwiamy rozładowywanie napięć i agresji oraz redukowanie stresów i niepokojów. Zachęcając do uczestnictwa w Klubie przyjaciół Kubusia Puchatka zapewniamy naszym wychowankom dobrą zabawę i satysfakcję ze wspólnego tworzenia.