Klub „Wiewiórka” PCK w naszym przedszkolu działa od stycznia 2012r. Powstał we współpracy z Prezesem Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie dla Powiatu Grodzkiego. Inspiracją założenia klubu była wielka akcja zbiórki krwi dla byłej wychowanki, chorej na białaczkę, dla której szukaliśmy dawców krwi.

Celem Klubu „Wiewiórka” PCK jest wykształcenie u dzieci w wieku przedszkolnym humanitarnych postaw w zakresie wrażliwości na potrzeby innego człowieka, postaw tolerancyjnych, pomocy osobom chorym i potrzebującym, pomocy zwierzętom oraz wykształcenie nawyków dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo.

Członkiem klubu zostaje przedszkolak, który w uroczystym ślubowaniu potwierdza, że będzie myć codziennie zęby, dokonywać przeglądu zębów u dentysty, dbać o higienę osobistą, zdrowo się odżywiać jeść sery, owoce i warzywa. Członkowie otrzymują legitymację Klubu „Wiewiórka”PCK.

„Wiewiórki” PCK przez lata działania naszego klubu uczestniczyły w akcjach, uroczystościach związanych z obchodami Polskiego Czerwonego Krzyża i Dniami Honorowego Krwiodawstwa, na terenie miasta Tarnowa. Brały udział w marszach, uroczystościach oraz galach, składając życzenia honorowym dawcom krwi. W przedszkolu organizujemy wiele akcji charytatywnych, w których bierze udział cała społeczność przedszkola. „Wiewiórki” pomagają najbiedniejszym mieszkańcom Afryki (Kamerun, Madagaskar), ludziom chorym, potrzebującym, wspierają dzieci chore w szpitalach i klinikach na terenie miasta i Polski, pomagają dzieciom polskim na Ukrainie oraz wspierają schroniska i azyle, niosąc pomoc zwierzętom.

W roku 2017 przedszkole otrzymało statuetkę za bezinteresowną pomoc w organizowaniu uroczystości PCK, a w roku 2019, w uroczystej Gali 100-lecia PCK, Kapituła Odznaki Honorowej w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża nadała Przedszkolu Odznakę Honorową PCK IV. Stopnia.