Koszatniczka Małgosia to zwierzątko o niewielkich rozmiarach. Mierzy około 12 centymetrów. Jej futerko jest szaro-brązowe, ogonek natomiast czarny – pokryty szczeciniastą sierścią, nieco dłuższą na samym końcu (w formie pędzelka), o delikatnej strukturze. Ciekawie się rozgląda brązowymi oczkami. Jest zwinna, skacze wysoko i wspina się po konarach, ścierając w ten sposób pazurki. Lubi biegać na kołowrotku. Podstawowym jej pożywieniem jest specjalna sucha karma. Musi mieć siano, wapno i świeżą wodę pitną. Oczywiście nie gardzi przysmakami.

Świnka morska (oficjalna nazwa: kawia domowa) Gutek jest średniej wielkości, ma około 24 centymetrów. Jego błyszczące futerko ma kolor czarno-biały. Gutek ma czarne okrągłe oczka, po cztery palce w przednich i po trzy w tylnych łapach. Jest bardzo towarzyski. Gutek lubi być głaskany, chętnie odpoczywa w swoim „domku”. Karmiony jest głównie suchą karmą z dodatkiem witaminy C. Dostaje również owoce, warzywa, no i przysmaki. W jego klatce musi się znajdować siano i świeża pitna woda.

Papużka Nimfa „Duduś”- ptak średniej wielkości, upierzenie biało-szare. Od 8 lat mieszka w klatce w przedszkolnym mini zoo. Nie lubi samotności. Jest bardzo mądrym, towarzyskim stworzeniem. Swoim śpiewem wita i żegna przedszkolaki. Żywi się ziarnami dedykowanymi dla papug. W niej znajduje się również białko i wapń, oraz piasek zakupiony w sklepie zoologicznym. Pije świeżą wodę pitną.

Akwarium z rybkami