„Uniwersytet dla Rodziców” powstał w naszym przedszkolu w roku 2003, z inicjatywy dyrektora przedszkola oraz potrzeb Rodziców. To cykliczne spotkania organizowane dla Rodziców, nakierowane na dobro dziecka i jego rozwój w każdym aspekcie, pomoc Rodzicom w problemach dotyczących wychowania i wzajemnych relacji, jedna z najważniejszych form współpracy z Rodzicami.

Początkowo były to spotkania dla wszystkich chętnych Rodziców. Z czasem przybrały one jednak charakter kameralny, stwarzający osobom obecnym poczucie jedności, bezpieczeństwa, współodczuwania i poznawania osób, które jednoczy wspólne zagadnienie.

„Uniwersytet dla Rodziców” to przestrzeń, w której porusza się problemy ważne dla Rodziców. Na spotkania z rodzicami zapraszani są specjaliści i profesjonaliści z różnych dziedzin, którzy przedstawiają dane zagadnienie obecnym na spotkaniu Rodzicom. Odpowiadają na pytania Rodziców, wyjaśniają niejasności, wspierają Rodzica w jego troskach i problemach, wskazując właściwy kierunek podejmowanych działań. Podczas tych spotkań Rodzice mają możliwość poszerzenia swoich umiejętności i swojej wiedzy z zakresu medycyny, fizjoterapii, psychologii, bibliotekoznawstwa i innych dziedzin, które pomagają Rodzicowi właściwie prowadzić proces wychowania i kształtowania swojego dziecka.

Jesteśmy zaszczyceni obecnością wspaniałych osobowości, specjalistów prowadzących spotkania z cyklu „Uniwersytet dla Rodziców” oraz liczbą chętnych rodziców z wielkim zaangażowaniem uczestniczących w tych spotkaniach. Gościliśmy prelegentów: lekarzy medycyny z dziedziny: pediatrii, stomatologii, fizjoterapii, medycyny chorób zakaźnych; psychologów, psychiatrów z dziedziny neuropsychiatrii dziecięcej, logopedów, pedagogów, terapeutów, doradców metodycznych, pracowników tarnowskich bibliotek, dietetyków z zakresu zdrowego żywienia małego dziecka, pracowników MOPS-u z Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pracowników Komendy Miejskiej Policji z Wydziału Prewencji.

„Uniwersytet dla Rodziców” to wyjątkowa koncepcja działań innowacyjnych naszego przedszkola, jednocząca środowisko przedszkolne ze środowiskiem rodzinnym dziecka. Ukierunkowana na kształtowanie młodego pokolenia, wspierając przy tym ich najbliższe środowisko. To partnerska relacja z Rodzicami  wspomagająca wszechstronny rozwój dziecka.