Rada Rodziców jest jednym z trzech głównych organów naszego przedszkola. Stanowi reprezentacje rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i działa w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 7 września 1991 roku „O systemie Oświaty” i Statutu Przedszkola.

Zadaniem Rady Rodziców jest:

1.Współdziałanie z przedszkolem w celu jednolitego oddziaływania na dzieci przez rodzinę i przedszkole w procesie opiekuńczym, wychowawczym i dydaktycznym.

2. Uczestniczenie w życiu przedszkola przyczyniając się do ciągłego podnoszenia pracy placówki i zaspokajania potrzeb dzieci.

3. Prezentowanie wobec Dyrektora i Rady Pedagogicznej opinii rodziców we wszystkich istotnych sprawach dotyczących działalności przedszkola.

4. Przekazywanie rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola informacji o udzielanej pomocy na rzecz placówki oraz działalności finansowej Rady Rodziców .

Zebrania Rady Rodziców zwołuje i prowadzi przewodniczący. W zebraniu powinna uczestniczyć co najmniej połowa członków.
Prowadzący zebrania zaprasza do udziału w zebraniu / z głosem doradczym/ dyrektora przedszkola i ewentualnie innych członków Rady Pedagogicznej.
Zebrania Rady Rodziców są protokołowane i stanowią dokumentację placówki.

RADA RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/24

Zarząd: